Başkanın Mesajı

Değerli Komşularım;
Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü tarih olan 11 Mart’tan bu yana, salgının önüne geçmek adına dünyaya örnek olacak bir çalışma yürütülüyor.

Sultangazi Belediyesi olarak, koronavirüsle mücadelemizi aralıksız sürdürüyor, ilçe genelindeki tedbirleri üst seviyede tutuyoruz. Sultangazili komşularımıza en iyi hizmeti verebilmek adına durmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Salgının önüne geçmek için ilçe genelinde insan sirkülasyonunun yoğun olduğu okul, ibadethane, kamu kurumları, belediye hizmet binaları, aile sağlık merkezleri, cadde, sokak, park,  yerlerde dezenfekte çalışmalarını sürdürüyoruz.

Koronavirüsten korunma yolları ve hastalığın belirtilerini içeren el broşürleri ve ilçe genelindeki tüm apartman girişlerine astığımız bilgilendirme afişleriyle hastalık hakkında farkındalığın artmasını sağlıyoruz.

Bu süreçte dışarı çıkmalarına kısıtlama getirilen ve tek yaşayan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılıyor, onlara sıcak yemek bırakıyoruz. Belediye olarak sosyal yardımlarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz.

Salgın fırsatçılarına göz açtırmıyor, market, toptan ve perakende satış yapan işyerlerinde fahiş fiyat denetimi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca vatandaşımızın gönlü rahat olsun diye pastane, fırın, lokanta gibi işyerlerine hijyen denetimi yapıyoruz.

Vatandaşımız, alış verişini güven içinde yapsın diye semt pazarlarında önlemleri sıkı tutuyoruz. Vatandaşımızı ateş ölçerle ateşini ölçtükten sonra içeri alıyor, ateşi yüksek olan vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz.

Pandemi sürecinde canları pahasına insanlara yardım eli uzatan, ailelerinden uzakta kalarak fedakarca çalışan tüm sağlık personelimizin yanındayız! Servis aracı ve konaklama desteğinin yanı sıra, sağlık çalışanlarımıza dezenfektan ve maske desteğinde de bulunduk.Jest olması ve enerji vermesi adına kuruyemiş dağıttık.

Bu süreci en doğru şekilde yöneten Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve sağlık personelimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz çok güçlü bir milletiz.

Hep birlikte bunun da üstesinden geleceğiz.  Salgın sona erene kadar çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Bu süreçte sosyal mesafeye dikkat etmenizi ve maskesiz dışarı çıkmamanızı rica ediyor, sağlıklı günler diliyorum.

Av. Abdurrahman DURSUN
Belediye Başkanı