Mücadele İstatistiği :
corona

3500

defa cadde sokaklarımız

dezenfekte edilmiştir.

corona

300

defa camilerimiz

dezenfekte edilmiştir.

corona

1397

defa kamu binalarımız

dezenfekte edilmiştir.

corona

Koronavirüs

Sultangazi Belediyesi olarak koronavirüs ile mücadele kapmasında birçok alanda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tüm kamu kurumlarımızı dezenfekte ediyor, kurumlarımıza ayrıca antiseptik dezenfektan makineleri yerleştiriyoruz. İlçemizde bulunan tüm cadde ve sokaklar, sosyal alanlar, ortak kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyoruz. İlçemizde bulunan tüm reklam alanlarımıza bilgilendirici afişleri asıyor, el broşürleri dağıtıyoruz.

Kurumsal web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda bilgilendirme içerikli paylaşımlar yapıyoruz. Tüm apartman girişlerimize bilgilendirme afişleri asıyoruz. Öte yandan salgın fırsatçılarına yaptığımız denetimlerle göz açtırmıyor, 65 yaş üstü ve sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılıyor, sağlık çalışanlarımız için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. 

action-shape

Cadde Ve Sokak Yıkama Çalışmalarımız

Koronavirüs vakaları ülkemizde görülmeye başladığı andan itibaren, siz değerli komşularımız için bir dizi önlemler almaya başladık. Kurumların ve ortak kullanım alanlarının dezenfektesinin yanı sıra Sultangazi Belediyesi olarak, ilçe genelindeki tüm cadde ve sokakları köpüklü suyla belli aralıklarla dezenfekte ediyoruz.

Fotoğraf Galerisi
action-shape

Kamu Kurumlarına Verdiğimiz Destekler

İlçe genelinde bulunan kamu kurumlarına bilgilendirme amaçlı afişler asıp panolar oluşturmanın yanı sıra dezenfektan makineleri de yerleştirdik. Ayrıca  personellerimize el dezenfektanı dağıtımı yaptık.

Fotoğraf Galerisi
action-shape

Dezenfekte Çalışmalarımız

Koronavirüs vakasının ülkemizde görülmeye başlamasından itibaren ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarımıza başladık.  Dezenfekte çalışmalarına cadde-cadde, sokak-sokak devam ediyoruz.

action-shape

Sağlık Personellerimize Verdiğimiz Destekler

Sağlık personellerimizin bu süreçte her fırsatta yanlarında olmayı kendimize borç bildik. Sağlık personellerimize tahsis ettiğimiz servis araçlarımız, ikramlıklarımız, dezenfektan dağıtımlarımızla personellerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Fotoğraf Galerisi
action-shape

Koronavirüs Bilgilendirme Çalışmalarımız

Koronavirüs salgının ülkemizde görülmeye başladığı ilk günden itibaren, Koronavirüse karşı billboardlar, pankartlar, afişler, sosyal medya paylaşımları ile komşularımızı bilgilendirmeye ve doğru yönlendirmeye gayret ettik.

action-shape

Pazar Alanlarına Yönelik Tedbirlerimiz

Komşularımız gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapsınlar diye; pazar yerlerini dezenfekte ederek girişlere bilgilendirme panoları ve el dezenfektanları yerleştirdik. Ayrıca pazara gelen her vatandaşımızın ateşini ölçerek olası tehlikelerin önüne geçmeye çalıştık.

Fotoğraf Galerisi
action-shape

Sosyal Yardımlarımız

Sultangazi’de yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatarak onlara yalnız olmadıklarını hissettirdik. Salgında risk grubunda bulunan 65 yaş üstü yalnız yaşayan büyüklerimize yemek, gıda, temizlik malzemesi dağıtımında bulunarak yanlarında olduğumuzu gösterdik.

action-shape

Kültürel Etkinliklerimiz

Pandemi döneminde, sosyal ve kültürel belediyeciliği dijital ortama taşıdık. Sultangazi Belediyesi olarak Ramazan etkinliklerimizi sosyal medya üzerinden komşularımızla buluşturduk. 7’den 70’e her yaş grubu için programlar hazırladık.

Sosyal medya hesaplarımız ve YouTube kanalımızda Ramazan boyunca; spor egzersizleri, sanat eğitim dersleri, pratik yemek tarifleri, Bilim Merkezi atölye çalışmaları, SEDA eğitim dersleri, yetenek sensin, mukabele, ozan atışmaları gibi etkinlikleri Sultangazililerle buluşturduk.

Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun sosyal medya hesaplarından online olarak ilçe sakinleri ile buluşmalar da gerçekleştirdi. Sultangazi Belediyesi olarak Ramazan Bayramı coşkusunu da sokaklara taşıdık. Sevilen masal kahramanları ve rengarenk Vosvoslar, evlerinde kalan çocuklara bayram heyecanını yaşattı. Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun, çizgi kahramanlarının arasına katılarak ilçe sakinlerinin bayramını kutladı.
 

Fotoğraf Galerisi